O mnie

Nazywam się Ewa Kołaczyńska. Jestem dyplomowanym nauczycielem hatha-joga. Certyfikat ukończenia szkolenia nauczycielskiego w OMśrodku hatha-joga w Warszawie. Szkolenie prowadzone przez Iwonę i Leszka Kawa. Dyplom ukończenia kursu instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha-joga organizowany przez TKKF Toruń pod kierunkiem prof. AWF Janusza Szopy.

W 2011 roku rozpoczęłam swoją przygodę z jogą. Stanęłam na macie z ciekawości traktując jogę jako kolejną formę sportu. Trenowałam sztuki walki (kick-boxing), dużo biegałam i zajmowałam się crossfitem. Trafiłam na zajęcia do OMśrodka hatha-joga w Warszawie. Po pięciu latach regularnej praktyki zostałam zapytana czy nie chciałabym uczyć. Zgodziłam się. Zaczęłam asystować w zajęciach. Kilka miesięcy szkoliłam się pod czujnym okiem Iwony i Leszka Kawa. Po zakończonym szkoleniu zaczęłam samodzielne prowadzić w OMśrodku zajęcia dla dzieci i dorosłych.

W 2017 roku wróciłam do swojego rodzinnego miasta, Starachowic. Zaczęłam prowadzić zajęcia w klubie fitness, przedszkolu oraz zajęcia indywidulane w salonie własnego mieszkania.

W 2019 roku wyremontowałam warsztat kamieniarski, w którym pracował mój tata i stworzyłam  Warsztat Joga. Prowadzę zajęcia grupowe, indywidualne, dla kobiet w ciąży oraz dla dzieci. Chętnie też włączam się w różne inicjatywy promujące aktywność fizyczną.

Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w różnych szkoleniach i warsztatach.

W 2022 wydałam swoją autorską jogową grę dla dzieci – jogra. Bohaterami w grze są zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, a sama gra została wykonana w Polsce przy wykorzystaniu ekologicznych surowców. Pomysł a stworzenie kart z wizerunkami zwierząt ćwiczących jogę zrodził się u mnie kilka lat temu kiedy zaczęłam prowadzić w OMśrodku zajęcia jogi dla dzieci. W miarę upływu czasu ewoluował i urzeczywistnił się w aktualnej postaci. 

Cały czas rozwijam świat swoich leśnych bohaterów. Grupa gimnastyczne jograki  to grupa niezwykłych zwierzaków znanych z zamiłowania do rozciągania ciała i balansowania.